Nawigacja

  • Spotkanie z leśniczym.

    Spotkanie z leśniczym.
    23.04.2025

    „Pójdziemy dziś do lasu zaśpiewamy kwiatom, drzewom,

    że kochamy je nad życie. Nie zabraknie im niczego,

    bo chodź mamy mało lat, kochamy tak bardzo świat.
    I jeśli ma pięknie być, to musimy o to dbać,
    to musimy dobrzy być…”

    Anna Drogowska

    23 kwietnia naszą szkołę odwiedził  Pan  Adam Mendrala  Leśniczy z Leśnictwa Cieszyna.

    Leśniczy jest opiekunem, zarządcą i nadzorcą lasu. Głównym przedmiotem pracy leśniczego jest gospodarowanie drzewami. Wiąże się ono ze zbiorem nasion i ich wykorzystaniem do zakładania kolejnych upraw, sprawowaniem zarządu nad szkółkami i ich wykorzystaniem, ochroną młodych drzew w lesie, a także wykrywaniem i analizą problemów związanych np. ze szkodnikami czy chorobami. Szczególnie istotna jest również ochrona przeciwpożarowa i związane z nią uświadamianie społeczeństwa w zakresie zasad zachowywania się w lesie w okresie suszy. Ponadto do zajęć leśniczego należy również obserwowanie i ochrona zwierzyny leśnej. I w tym przypadku chodzi o wykrywanie ewentualnych chorób czy zaburzeń równowagi między gatunkami, jak również aktywne zwalczanie kłusownictwa.

    Podczas spotkania Pan Adam opowiedział nam o swojej pracy, o lesie, o roślinach i mieszkających w nim zwierzętach. Wymienił zwierzęta, które możemy spotkać w naszych okolicach i podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć poroże jelenia, sarny, łosia i daniela, co było dla nich wielką atrakcją. Zwierzęta jeleniowate co roku naturalnie zrzucają poroże, odbywa się to na przełomie lutego i marca. Znalezione zrzuty (bo tak nazywa się zrzucone poroże) można zabrać do domu.

    Dowiedzieliśmy się także co należy zrobić, aby zostać leśniczym.

    Na koniec spotkania Pan  leśniczy odpowiadał na zadawane mu pytania

    Dziękujemy Panu Adamowi za przybycie i dostarczenie  ciekawych informacji o lesie i jej mieszkańcach.

  • Pasowanie na czytelnika.

    Pasowanie na czytelnika.
    16.04.2025

    W naszej szkole, pasowanie na czytelników biblioteki  uczniów klas pierwszych, na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj odbywa się pod koniec roku szkolnego, kiedy uczniowie znają już cały alfabet.

    Dzisiaj, nasi pierwszoklasiści przygotowali do czytania fragmenty tekstów z wcześniej poznanych książek i zaprezentowali swoje umiejętności na apelu. Każdy pierwszak został nagrodzony brawami przez widzów, za ładne czytanie. Nowi czytelnicy przypomnieli także prośby książki dotyczące korzystania z księgozbioru.

    Wreszcie nastąpił uroczysty moment pasowania uczniów na czytelników, dokonany zakładką do książki dedykowaną dla każdego dziecka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał książkę do samodzielnego przeczytania.

    Zapraszamy pierwszaków do częstego odwiedzania bibliotek, wypożyczania i czytania książek.

                                                                            Bibliotekarz – Bożena Śliwińska

  • Sukcesy w konkursach.

    Sukcesy w konkursach.
    07.04.2025

    W dniu 04.04.2025 r. sali konferencyjnej Urzędu Gminy Frysztak odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla gminnego, w którym udział wzięło 31 uczestników w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe).

    Po wykonaniu wszystkich zadań turniejowych trzech uczestników z każdej kategorii, którzy uzyskali najwyższe wyniki, zakwalifikowali się do turnieju szczebla powiatowego.

    Z naszej szkoły w grupie szkół podstawowych klas I-IV, zakwalifikowali się:

    - Hubert Skwierz z OSP Cieszyna - II miejsce,

    - Aniela Banek z OSP Kobyle – III miejsce.

    Także 4. Kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie  tegoroczne edycji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego  pod hasłem „Ziemia, Woda, Powietrze – strażacy na straży ochrony środowiska”. Uczestnicy, inspirując się działalnością straży pożarnych, ich rolą w ochronie środowiska oraz przeciwdziałaniu zagrożeniom, stworzyli wyjątkowe prace ukazujące m.in. akcje ratowniczo-gaśnicze, działania prewencyjne, szkoleniowe, kulturalne oraz związane z ochroną klimatu.

    W II grupie – szkół podstawowych klas I-IV nasze uczennice zdobyły nagrody:

    - Michalina Banek – I miejsce ,

    - Aniela Banek – II miejsce

    Doceniamy Wasze zaangażowanie i duży wkład pracy.

    Gratulujemy sukcesów nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursów.

  • Dzień bez plecaka.

    Dzień bez plecaka.
    15.04.2025

    Dzień bez plecaka to bardzo nietypowe, a zarazem popularne święto wśród młodzieży szkolnej nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Z tej okazji uczniowie przychodzą do szkoły bez tradycyjnych tornistrów, a zamiast nich przechowują swoje podręczniki, zeszyty i przybory szkolne w rozmaitych innych „nośnikach”. Istotą tego dnia jest kreatywne zastąpienie plecaków innymi przedmiotami do przenoszenia przyborów szkolnych.

    Ta nietypowa tradycja narodziła się z inspirujących doświadczeń Mongai Fankam, amerykańskiej aktywistki, której podróż do Kamerunu otworzyła oczy na globalne nierówności edukacyjne. Inicjatywa ma na celu zwracanie uwagi na to, że nie każde dziecko ma tyle szczęścia, aby posiadać własne przybory szkolne.

    Na prośbę uczniów, taki dzień był także w naszej szkole. Oceńcie sami ich pomysłowość.

  • W teatrze i w szkole muzycznej...

    W teatrze i w szkole muzycznej...
    11.04.2025
  • Palma wielkanocna - konkurs gminny.

    Palma wielkanocna - konkurs gminny.
    11.04.2025

     Podsumowanie XXIII Gminnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych pt. "PALMA WIELKANOCNA" odbyło się w  Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku w dniu 13.04.2025r. o godz. 11.00. Po uroczystości wręczenia nagród wszyscy obecni autorzy i organizatorzy przeszli Korowodem Palmowym do Kościoła Parafialnego pw. Narodzenia NMP we Frysztaku na Mszę Świętą połączoną z uroczystym poświęceniem Palm o godz. 12.00.

    Niektórzy uczniowie, którzy nie mogli być na uroczystej gali, swoje palmy i nagrody odebrali przed Niedzielą Palmową w szkole. Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w tym konkursie.

    Nagrodzeni zostali:

    z oddziału przedszkolnego:

    - Aniela Boruta - nagroda specjalna,

    - Julia Kielur,

    - Kaja Jaworska,

    - Pola Jaworska,

    - Nikola Zych

    oraz palma grupowa.

    z klasy 2:

    - Michalina Banek - nagroda specjalna,

    - Lena Jucha, 

    - Nela Mikuszewska,

    - Nadia Tomaszewska,

     - Nikol Maraj,

    - Igor Błoniarz - nagroda specjalna.

    z klasy 3:

    - Aniela Banek,

    - Marlena Filip,

    - Lena Jamrogowicz,

    - Matteo Łaś,

    - Szymon Tomaszewski.

    z klasy 4:

    - Zofia Patla,

    z klasy 5:

    - Zuzanna Kielur.

    z klasy 6:

    - Lena Ząbik.

  • Dzień zawodowca i języków obcych

    28.03.2025

    W dniu 28 marca 2025 r. uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunami wyruszyli na fascynującą wizytę do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Celem wyjazdu była możliwość poznania oferty edukacyjnej szkoły oraz uczestnictwo w specjalnie przygotowanym programie dni otwartych "Dzień zawodowca i języków obcych".

    Przywitanie pełne kreatywności
    Na rozpoczęcie wydarzenia uczniowie przygotowali pokaz, w którym wystąpili przebrani za przedstawicieli różnych zawodów oraz reprezentanci różnych krajów. Taki start już na samym początku zapowiadał, że czeka ich dzień pełen niespodzianek i inspirujących zajęć.

    Podział na grupy i zajęcia językowe
    Po występie uczestnicy zostali przydzieleni do mniejszych grup, co umożliwiło bardziej indywidualne podejście do programu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych zajęciach językowych, gdzie oprócz języka angielskiego, na tapecie znalazły się również lekcje irlandzkiego oraz niemieckiego. Zajęcia te miały na celu nie tylko poszerzenie kompetencji językowych, ale i zaprezentowanie innego spojrzenia na naukę języków obcych poprzez angażujące metody dydaktyczne.

    Warsztaty z marketingu
    Jednym z ciekawszych punktów programu były warsztaty z marketingu. Uczniowie mieli szansę poznać podstawy promocji, kreowania wizerunku marki oraz techniki skutecznej komunikacji. Warsztaty były prowadzone w inspirującej atmosferze, która sprzyjała kreatywnemu myśleniu i wymianie pomysłów między uczestnikami. Dodatkowe informacje zaczerpnięte ze strony szkoły Szczepanika wskazują, że podejście do zajęć jest bardzo nowoczesne, a praktyczne przykłady i interaktywne ćwiczenia pomagają uczniom lepiej zrozumieć dynamiczny świat marketingu.

    Podsumowanie
    Wyjazd do "Szczepanika" okazał się nie tylko okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną, ale również świetną możliwością nawiązania kontaktów i zdobycia praktycznych umiejętności. Wróciliśmy pełni entuzjazmu i inspiracji, z nowymi pomysłami na swoją dalszą edukacyjną drogę.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom oraz uczniom za aktywny udział i zaangażowanie w przygotowania oraz przebieg tego wyjątkowego dnia!

     

                                                                                    Paweł Arciszewski - uczestnik wyjazdu

  • Energia odnawialna - warsztaty edukacyjne.

    Energia odnawialna - warsztaty edukacyjne.
    04.04.2025

    Energia odnawialna to nasza przyszłość. Dzisiaj mieliśmy okazję dowiedzieć się jak działają panele fotowoltaiczne, elektrownia wodna czy wiatrowa. Oprócz ciekawego wykładu i pokazu, sami mogliśmy wykonywać doświadczenia. Na zakończenie był wyścig samochodów, poruszanych przy pomocy energii słonecznej. To było interesujące spotkanie.

  • Szkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty.

    Szkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty.
    01.04.2025

    Komisja konkursowa oceniła prezentacje uczniów i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

    W kategorii "recytacja" nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

    - Aniela Boruta z oddziału przedszkolnego,

    - Fabio Łaś z oddziału przedszkolnego,

    - Julia Kielur z oddziału przedszkolnego, 

    - Marcel Piękoś z klasy 1,

    - Igor Błoniarz z klasy 2,

    - Nikol Maraj z klasy 2,

    - Nela Mikuszewska z klasy 2,

    - Nadia Tomaszewska z klasy 2,

    - Szymon Tomaszewski z klasy 3,

    - Hubert Skwierz z klasy 4,

    - Emanuel Jurasz z klasy 5.

    W kategorii "piosenka" nagrodzono i wyróżniono:

    - Michalinę Banek z klasy 2,

    - Lenę Jamrogowicz i Igę Szczyptę -  duet z klasy 3,

    -  Anielę Banek z klasy 3,

    - Kornelię Ząbik z klasy 3,

    - Olivię Markowską z klasy 6.

    Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział.

    Wszystkim, którzy zaprezentowali się w konkursie gratulujemy i zapraszamy za rok, do kolejnej edycji.

                                                                                                                B. Śliwińska

  • Wyobraźnia tworzy nowe światy.

    Wyobraźnia tworzy nowe światy.
    31.03.2025

    Pod takim hasłem odbył się XVIII Szkolny Konkurs Literacki. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas 1-3 i klas starszych, zaprezentowały przygotowane recytacje  oraz piosenki. Wszyscy uczestnicy, 27 osób, starali się jak najlepiej wypaść przed publicznością. Komisja konkursowa oceniła występy uczniów, a wyniki obrad poznamy w dniu jutrzejszym.

                                                                                                                B. Śliwińska

  • Działajmy razem – dla czystej przyrody

    Działajmy razem – dla czystej przyrody
    29.03.2025

    Dbaj o nasza Ziemię

    niech kwitnie w blasku Słońca.

    Każdy gest ma znaczenie.

    nie czekaj bez końca.

     

    Początki akcji Operacja Czysta Rzeka sięgają 2018 roku, kiedy w redakcji magazynu “Kraina Bugu” narodził się pomysł sprzątania rzeki Bug oraz jej dopływów. Inicjatywę podchwyciły inne regiony Polski i podjęły swoje działania na rzecz lokalnego środowiska.

    Operacja Czysta Rzeka to nie tylko wielkie sprzątanie, ale przede wszystkim budowanie poczucia wspólnoty i dbanie o lokalne środowisko. Organizatorzy akcji podkreślają, że troska o naturę jednoczy nas wszystkich, niezależnie od poglądów czy wieku. Bo przecież każdy chce spacerować po czystych lasach, pływać w przejrzystych wodach i cieszyć się nieskażoną przyrodą. Tymczasem statystyki alarmują, że nad rzekami, w miastach i w górach toniemy w odpadach.

    Czas to zmienić!

    Z dużym zaangażowaniem społeczność naszej wsi rozpoczęła sprzątanie Stępinki, rzeki przepływającej przez naszą miejscowość. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, Pani Sołtys, strażacy z OSP, mieszkańcy Cieszyny, Radny naszej wsi, oraz sympatycy, 29.marca od 9.00 rozpoczęli sprzątanie brzegów rzeki. Zebraliśmy duuuże ilości śmieci. Brzegi Stępinki na sporym odcinku są czyste. Dołóżmy wszyscy starań, aby tak już zostało. To nie tylko kwestia estetyki i kultury, ale przede wszystkim naszego zdrowia.

    Wszyscy dbajmy o naszą Ziemię.

     

    Zachęcamy do zapoznania się ze stroną akcji.

    Operacja Rzeka - spotkajmy się nad rzeką!                                                                       

  • Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego

    Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego
    20.03.2025

    „Miłość jest jak wiatr, nie widzisz jej, lecz czujesz…”-  takie hasło towarzyszyło nam podczas wizyty Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, którego mieliśmy zaszczyt dzisiaj gościć.

    Pani Dyrektor, Jolanta Dybaś, serdecznie powitała przybyłych gości w osobach: Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, Księdza Wicedziekana Juliana  Bartnika , Księdza Proboszcza naszej parafii Mariana Płonkę oraz całą społeczność szkolną. Przedstawiła naszą szkołę, nawiązując do współpracy z Kościołem na polu dydaktyczno – wychowawczym. Powiedziała, że cenimy sobie zaangażowanie księży i katechetów w proces kształtowania młodego pokolenia.

    Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym pochyli się nad miłością,  obecną w naszym codziennym życiu.

    Na koniec, jako wyraz wdzięczności i podziękowanie za dar Jego obecności wśród nas, prowadzący obdarowali zacnego Gościa kwiatami i poprosili o błogosławieństwo dla wszystkich zebranych.

    Ksiądz Biskup odniósł się do treści wystąpienia naszych uczniów i zwrócił uwagę na wartości, które powinny nam towarzyszyć w życiu. Podkreślił wielką rolę rodziny, szkoły i Kościoła w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Przywołał postać błogosławionego Carla Acutisa, przedstawiając jego krótkie, ale jakże piękne życie, zachęcając do zgłębiania treści albumu, który dla nas zostawił.

    Zwieńczeniem wizyty było spotkanie  i rozmowy z nauczycielami naszej szkoły.

    Mamy nadzieję, że wizyta Księdza Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się w naszych sercach i pamięci. Bardzo cieszymy się z odwiedzin Jego Ekscelencji  i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.

  • Dentobus w naszej szkole - profilaktyka stomatologiczna.

    Dentobus w naszej szkole - profilaktyka stomatologiczna.
    04.03.2025

    W dniu 4 marca 2025r.naszą szkołę odwiedził Dentobus z firmy LUX MED z Rzeszowa. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej profilaktycznej opieki stomatologicznej.
    Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

    Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadzał indywidualne badania stomatologiczne. Pani stomatolog poinstruowała uczniów, w jaki sposób prawidłowo myć zęby, a także przybliżyła wiele zagadnień związanych ze zdrowiem. Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty. Opieka stomatologiczna dentobusu była bezpłatna.

  • Walentynkowa poczta

    Walentynkowa poczta
    14.02.2025

    Walentynki, czyli Dzień Zakochanych, obchodzimy każdego roku 14 lutego. Święto to wywodzi się z chrześcijańskich tradycji powiązanych ze świętym Walentym, patronem par zakochanych. Święty Walenty zasłynął z tajnego udzielania ślubów żołnierzom, przeciwstawiając się zakazom cesarza rzymskiego. Jego męczeńska śmierć oraz opowieści o jego czynach przyczyniły się do ustanowienia tego dnia jako momentu celebracji miłości.

    W Polsce popularność Walentynek zaczęła rosnąć dopiero w latach 90. XX wieku. To doskonała okazja, aby okazywać uczucia i wyrażać miłość bliskim poprzez różnorodne gesty: kwiaty, słodycze, kartki walentynkowe.

    W tym roku postanowiliśmy zorganizować pocztę walentynkową. Przez wiele dni wrzucaliśmy kartki wykonane specjalnie dla osób, które lubimy, do wyjątkowo  na ten cel przygotowanej skrzynki. 14. lutego Pani Dyrektor dokonała uroczystego jej otwarcia i wszyscy mogli odczytać miłe słowa z kartek walentynkowych. To był dzień pełen radości, przyjaźni i życzliwości.  

  • Targi szkół średnich

    Targi szkół średnich
    07.02.2025

    Dnia 7 lutego 2025 roku, uczniowie klas ósmych oraz siódmych naszej szkoły wzięli udział   w targach szkół średnich, które odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół średnich, a także pomoc           w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej szkoły po zakończeniu szkoły podstawowej.

    Na targach zaprezentowały się liczne szkoły, w tym licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły zawodowe. Każda placówka przygotowała stoisko, na którym można było uzyskać szczegółowe informacje o oferowanych kierunkach nauczania, wymaganiach rekrutacyjnych oraz możliwościach rozwoju. Uczniowie mieli także okazję porozmawiać z uczniami danej szkoły, co pozwoliło im lepiej poznać atmosferę i warunki nauki.

    W trakcie zwiedzania targów mogliśmy m.in. wziąć udział w Warsztatach z Wirtualnej Rzeczywistości, spróbować swoich sił w lepieniu pierogów, obserwować pokazy chemiczne oraz bitwy robotów.

    Wyjazd był bardzo udany i wartościowy, stanowiąc doskonałą okazję do zapoznania się         z bogatą ofertą szkół średnich oraz poszerzenia wiedzy na temat dalszej ścieżki edukacyjnej.

     

    Uczniowie klasy VIII

  • Uczymy się ratować życie

    Uczymy się ratować życie
    07.02.2025

    Dnia 7 lutego 2025 roku w naszej szkole odbyła się lekcja z zakresu pierwszej pomocy. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pomocy             w sytuacjach kryzysowych. Lekcja została przeprowadzona przez ratownika medycznego,  który omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz techniki udzielania pierwszej pomocy.

    Uczniowie zapoznali się z procedurami postępowania w przypadku zadławienia lub omdlenia. Szczególną uwagę poświęcono resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz umiejętności wykonywania masażu serca.

    W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na specjalnych manekinach. Instruktor zwrócił również uwagę na konieczność szybkiego wezwania służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia.

    Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się aktywnością i chęcią nauki. Dzięki tym zajęciom, dzieci nabyły cenne umiejętności, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

                Uczniowie klasy VIII

  • Trenuj razem z nami...

    Trenuj razem z nami...
    31.01.2025

    GMKS Strzelec Frysztak zaprasza wszystkie chętne dzieci na treningi tenisa stołowego , które odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku.

    Więcej informacji pod numerem telefonu: 603 476 107

     

    A poniżej krótki film z ostatnich zajęć.

    https://liblink.pl/MDUHFLXfx7

    https://www.facebook.com/watch/?v=1130612278595026

    Jak widać podczas zajęć panuje świetna atmosfera.

  • Zabawa karnawałowa

    Zabawa karnawałowa
    28.01.2025

    Karnawał to okres radosnego świętowania i zabawy, który ma miejsce przed początkiem Wielkiego Postu. Nazwa pochodzi od łacińskiego wyrażenia oznaczającego „żegnaj mięso”, co symbolizuje pożegnanie się z jedzeniem mięsa na czas postu.

    Karnawał, obchodzony na całym świecie, to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń kulturalnych. Trwa zazwyczaj kilka tygodni.

    Jak co roku w naszej szkole zorganizowany został bal karnawałowy. Była zabawa, taniec i piękne stroje, często przygotowane z pomocą rodziców. Pozostały wspomnienia, które możemy łatwo przywołać oglądając fotorelację.

  • Kochani Babcia i Dziadek

    Kochani Babcia i Dziadek
    21.01.2025

    Bez Was smutny byłby świat

    żyj na Babciu,

    żyj nam Dziadku

    co najmniej dwieście lat!

     

       21 i 22 stycznia to dwie bardzo ważne daty. Nie są one, co prawda, oznaczone w kalendarzu jak inne święta, ale trzeba o nich koniecznie pamiętać. To przecież Dzień Babci i Dzień Dziadka.

       Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co najpiękniejsze: dużo zdrowia, radości i samych słonecznych dni. Dziękujemy również za bezinteresowną troskę, ciepło i miłość, którymi nas otaczacie.

  • Wigilii czas...

    Wigilii czas...
    20.12.2024

    Ostatni dzień nauki w roku 2024, to czas spotkań wigilijnych. Uroczysta atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom; wspólne śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem.... Wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świetego o narodzeniu Pana Jezusa, przypomnieliśmy sobie co jest w życiu ważne. Spotkania przy wspólnych stołach w klasach dopełniły dzisiejszą uroczystość.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania.

    Szczególne podziekowania kierujemy do Rodziców, którzy zadbali o potrawy na wigilijny stół.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Cieszynie
    Cieszyna 76
    38-125 Stępina
  • 17 2775039

Galeria zdjęć